św. Jadwiga

Białogard, 2016-09-25

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w środę -  Wacława, męczennika; w czwartek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała (imieniny ks. Michała); w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

 2. Witamy dziś w naszej wspólnocie kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Posłuchamy o formacji seminaryjnej i będzie także możliwość wsparcia tej bardzo ważnej instytucji diecezjalnej.

 3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 w kościele św. Jadwigi, spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych.

 4. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00.

 5. W czwartek, w kościele św. Jerzego, od godz. 17.20 prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym, modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, wraz ze stosownymi nabożeństwami.

 7. W sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Wieczorem tego dnia – po mszach św. – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 8. Od pierwszego października (sobota) w kościele św. Jadwigi msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00. W niedziele – bez zmian.

 9. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od 1-go października: kościół św. Jadwigi: dla dzieci o godz. 16.00 (od poniedziałku do piątku) (dzieci otrzymają kartki, na które będą naklejać odpowiednie obrazki), dla dorosłych: o godz. 17.30; w niedziele: o godz. 18.30; kościół św. Jerzego: codziennie o godz. 17.30; w Łęcznie: w niedziele o godz. 10.00.

 10. W przyszłą niedzielę 2.10. o godz. 12.00 w kościele św. Jadwigi odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się w naszej parafii do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

 11. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum, wraz z rodzicami, na mszę św. i spotkanie o godz. 18.00 do kościoła św. Jerzego w przyszły poniedziałek (3.10). Natomiast dorośli kandydaci do bierzmowania mogą zgłaszać się do końca października w zakrystii lub biurze parafialnym.

 12. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film DVD „Bóg nie umarł”. Cena egzemplarza bez zmian. Zachęcamy do lektury.

 13. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary, także te złożone dzisiaj na wsparcie seminarium duchownego w Koszalinie. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

 14. Gościom i parafianom życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 15. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: Irena Dytrych, l. 79. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!