św. Jadwiga

Białogard, 2018-04-15

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiejsza niedziela jest tzw. Niedzielą Biblijną, pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte”. Jest to także Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Dziś po mszach św. będzie można zabrać do domu karteczkę z podanymi fragmentami Pisma św. (tzw. sigla), by w ten sposób (przez lekturę Pisma św.) bardziej uświęcić dzisiejszy dzień.

 2. Przyszła niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpocznie dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 3. We wtorek o godz. 19.00, w kościele św. Jadwigi nabożeństwo pokutne i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin i świadków.

 4. W środę, w kościele św. Jadwigi, podczas Mszy św. o godz. 17.00 bp Krzysztof Włodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. W tym dniu nie będzie już mszy św. o godz. 19.00.

 5. W czwartek zapraszamy na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem w obu naszych kościołach – godzina przed Mszą św.

 6. Sakrament pokuty i pojednania w naszej parafii sprawowany jest pół godz. przed Mszą św.

 7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz.12.00 w kościele św. Jadwigi, spotkanie dla rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii św.

 8. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.: Dlaczego czcimy świętych? (s.25nn); Czy rozumiemy co czytamy? – o V Narodowym Dniu czytania Pisma św. (s.28n.). Zachęcamy do lektury

 9. Dziękujemy Dyrekcjom oraz Katechetom i Wychowawcom ze SP1 i SP5 za aktywną współpracę  podczas rekolekcji szkolnych w Tygodniu Miłosierdzia.

 10. Organizowany jest wyjazd na koncert Pieśni patriotycznej do filharmonii koszalińskiej w dn. 21.04. Bilety w cenie 25 zł lub 40 zł, + przejazd autobusem 20 zł. Dochód przeznaczony jest na Dom Pielgrzyma na Górze Chełmskiej. Wyjazd spod Centrum Kultury o godz.17.00. Tel. kontaktowy: 880-296-320 – Jolanta Borys.

 11. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary składane zwłaszcza na remonty i utrzymane naszych kościołów. W minionym miesiącu do kopert i na konto parafialne wpłynęło 2.840 zł. Rozpoczęliśmy wymianę starych okien i część ocieplenia plebanii. Wkrótce czeka nas wymiana rynien i poszycia dachowego. Prace można zobaczyć na stronie – facebook-u. Koszty będą znaczne, ale są to prace konieczne, żeby dom mógł służyć przez kolejne dziesięciolecia.

 12. Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.