św. Jadwiga

Białogard, 2017-11-19

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek – wsp. Ofiarowania NMP; w środę – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek – wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

  2. Dziś w Kościele obchodzony jest Dzień ubogich. Wolontariusze z Caritas parafialnej oraz Szkolnego Koła Caritas po Mszach św. zbierają ofiary do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Dary żywnościowe dla ubogich można będzie składać do przygotowanych specjalnych toreb Caritas. Możemy je pobrać w zakrystii lub u wolontariuszy.

  3. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z kl. I ponadgimnazjalnych oraz kl. III gimn. w sobotę (25.11) o godz.15.00 w dużej sali na plebanii.

  4. W przyszłą niedzielę – ostatnią w roku kościelnym – obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dokonamy wówczas uroczystego Aktu Oddania się Chrystusowi. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Msza św. z ich udziałem o godz. 12.00, w kościele św. Jerzego. Zapraszamy także chętnych do włączenia się w szeregi Akcji Katolickiej w naszej parafii. Dzień wcześniej – w sobotę, o godz. 10.00, odbędzie się dzień skupienia dla oddziałów Akcji Katolickiej z naszego miasta.

  5. W środę, 22.11., z racji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, msza św. z udziałem chóru parafialnego, w kościele św. Jerzego o godz. 18.00, a po niej spotkanie w sali na plebanii.

  6. W czwartek, 23.11., zapraszamy na spotkanie członków grupy synodalnej. Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w sali na plebanii.

  7. W sobotę, 25.11., zapraszamy na mszę św. i spotkanie uczestników pielgrzymki kolejarzy na Jasną Górę: godz. 18.00, kościół św. Jerzego.

  8. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz ścienny na 2018 rok ze św. Józefem. Cena egzemplarza bez zmian. Ponadto polecamy artykuły: Oto człowiek – o Dniu ubogich (25-27); Rozmowa o dobroczynności – czy Polacy są miłosierni? (30n). Zachęcamy do lektury.

  9. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary, zwłaszcza za dziś składane do puszek na „Chleb św. Antoniego”, m/in. Na utrzymanie syryjskiej rodziny z Aleppo.

  10. Gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia. Solenizantów i Jubilatów  niech Bóg obdarza swoimi łaskami.