św. Jadwiga

Białogard, 2017-03-26

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej parafii ks. dra Piotra Dębskiego, z diecezji Legnickiej, który będzie przewodniczył duchowym ćwiczeniom. Plan podany jest w gablocie informacyjnej i stronie internetowej.

 2. Decyzją księdza biskupa Edwarda Dajczaka, ks. Michał Piwowar został odwołany z parafii. Podajemy tę informację z największym bólem, a osąd pozostawiamy Bożemu Miłosierdziu. Katechezę w Szkole Podstawowej nr 5, w tym przygotowanie dzieci do I Komunii św. oraz opiekę nad ministrantami i lektorami obejmie ks. Mariusz. Wszystkie nabożeństwa i zaplanowane spotkania pozostają bez zmian. Ponieważ nie będzie u nas, przynajmniej do wakacji, innego księdza w zastępstwie, dlatego pomagać nam będą, zwłaszcza w niedziele, poproszeni przez nas księża – goście.

 3. Nabożeństwa wielkopostne - Gorzkie Żale (w niedziele:  kościół św. Jerzego o godz. 17.15; kościół św. Jadwigi o godz. 18.15); Drogę Krzyżową w najbliższy piątek poprowadzi Akcja Katolicka o godz. 17.30 w obu naszych kościołach).

 4. W sobotę 8. kwietnia, odbędzie się pielgrzymka z parafii białogardzkiego dekanatu do Skrzatusza. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt 30 zł.

 5. Można nadal uzyskać pomoc w rozliczaniu się z podatków za ubiegły rok w bibliotece parafialnej w środę w godz.: 17.00 – 18.00.

 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. Proboszcz w piątek; ks. Mariusz - w sobotę.  Wieczorem w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 7. W sobotę, 1.04., w „Biedronce” przy ul. Świdwińskiej oraz w Inter Marche w godz.: 9.00 – 19.00, będzie kolejna zbiórka żywności prowadzona przez Caritas na paczki świąteczne dla uboższych rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy, a dzieciom i młodzieży – za pomoc.

 8. Caritas rozprowadza przed kościołem świece wielkanocne, które posłużą nam w liturgii Wigilii Paschalnej. Cena 5 zł.

 9. Prosimy o przynoszenie suszonych kwiatów oraz innych materiałów do przygotowywania palm.

 10. W sobotę, 1.04, o godz.15.30 w kościele mariackim w Białogardzie, zapraszamy na koncert pasyjny Chóru Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 11. W przyszłą niedzielę, 2.04, spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych w kościele św. Jadwigi, po Mszy św. o godz. 12.00.

 12. Z racji na zaplanowane zajęcia w sobotę, kancelaria parafialna w tym dniu będzie czynna w godz.: 16.00 – 17.00; w czwartek – o zwykłej porze (16.00 – 18.00).

 13. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejny artykuł o fatimskich objawieniach, a w nim prośba Maryi – „Odmawiajcie codziennie różaniec” (s.16-19) oraz artykuł o tym dlaczego joga to nie tylko gimnastyka (s.33-35). Zachęcamy do lektury.

 14. Ofiary na dekoracje Bożego grobu można składać do skarbonek z tyłu kościoła.

 15. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary, zwłaszcza składane na potrzeby naszych kościołów.

 16. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask z nieba a wszystkim parafianom i gościom owocnego przeżycia rekolekcji.