św. Jadwiga

Białogard, 2016-12-11

III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Gołębiowskiego, proboszcza parafii św. Stanisława Kostki w Siemyślu. Życzymy darów Ducha Bożego na czas ćwiczeń duchowych w naszej parafii. Rekolekcje potrwają do wtorku. Zapraszamy wszystkich do skorzystania, zwłaszcza z sakramentu pokuty.

 2. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: we wtorek: wspomnienie św. Lucji, dziewicy; w środę: wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 3. Msze roratnie będą odprawiane od środy do piątku (JD – 17.00; JR – 18.00).

 4. 14.12 (w środę) będzie odprawiona Msza św. w intencji uczestników strajku w zakładach Unicon w Białogardzie w 1981 r., a po niej spotkanie w sali na plebanii.

 5. Opłatki oraz świece na wigilijny stół są do nabycia w naszych kościołach.

 6. W imieniu parafialnej Caritas składamy podziękowania za dary żywnościowe, przeznaczone na pomoc rodzinom ubogim z naszej parafii. Dziękujemy kierownictwu sklepów Intermarche i Biedronka oraz darczyńcom i wolontariuszom – członkom Caritas i dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas. Z tek zbiórki przygotowane będą paczki świąteczne dla potrzebujących.

 7. Dziękujemy także naszej Akcji Katolickiej za zorganizowanie Adwentowego Dnia Skupienia dla członków Akcji z całego miasta, który odbył się wczoraj.

 8. Spotkanie przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 19.00 w sali na plebanii.

 9. Mamy pewną ilość jabłek, po które można się zgłaszać od poniedziałku do czwartku, w godz. 13.00 – 17.00, w sali na plebanii.

 10. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o jubileuszu 25-lecia Radia Maryja i o tym, jak sobie radzić, gdy dopadnie nas cierpienie. Zachęcamy do lektury.

 11. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie składane za opłatki oraz złożone dziś na tacę na spłatę zobowiązań wynikających z remontów w naszych kościołach.

 12. Gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a zwłaszcza owocnego przeżycia czasu rekolekcji.