św. Jadwiga

Białogard, 2016-10-16

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; we wtorek – święto, św. Łukasza, Ewangelisty; w czwartek – wsp. św. Jana Kantego, prezb.; w piątek – wsp. bł. Jakuba Strzemię, bpa; w sobotę – wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

 2. Dzisiaj w naszej parafii początek wizytacji kanonicznej. Rozpoczyna się ona kanonicznym powitaniem ks. biskupa Krzysztof Zadarko o godz. 9.00 w kościele św. Jerzego. Potem ks. biskup uda się na mszę św. do Łęczna (10.30), a następnie do kościoła św. Jadwigi (godz. 12.00). O godz. 15.00 zapraszamy chętnych parafian do wspólnej modlitwy z ks. biskupem na cmentarzu przy ul. Szpitalnej. Zgromadzimy się wówczas przy krzyżu i grobach kapłanów pracujących kiedyś w Białogardzie. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych parafian.  W poniedziałek, 17.10., ks. biskup odwiedzi DPS w Zwinisławiu, obie nasze szkoły (SP5 i Gimnazjum nr 1) oraz Urząd Gminy.

 3. Dzisiaj także odpust w naszej parafii. Ks. bp Krzysztof Zadarko dokona uroczystego poświęcenia naszego kościoła parafialnego św. Jadwigi o godz. 17.00. Ze względu na uroczystość poświęcenia, nie będzie mszy św. wieczornych w naszych kościołach, a nabożeństwo różańcowe – tylko w kościele św. Jadwigi o godz. 16.15.

 4. Okazja do spowiedzi św. w naszych kościołach: codziennie pół godz. przed Mszą św.

 5. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek (17.10), o zwykłej porze.

 6. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas III gimn. w sobotę, 22.10: grupa św. Jerzego o godz. 14.30 – w sali na plebanii, grupa św.  Jadwigi, o godz. 16.00 - w domku przy kościele.

 7. W kościołach wyłożone są już karty wypominkowe.

 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych w naszych kościołach.

 9. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł „Biblia w obrazkach” o sanktuarium św. Jana Pawła II; „Chłopak ze stali” – 14-letni święty z Meksyku. Zachęcamy do lektury.

 10. Do nabycia kalendarze ścienne z widokami kościołów naszej diecezji.

 11. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary – zwłaszcza z przeznaczeniem na bieżące remonty naszych kościołów. Za tydzień taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

 12. Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom życzymy błogosławionego tygodnia a pracownikom opieki zdrowotnej szczególnego wstawiennictwa Patrona, św. Łukasza.

 13. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Jan Skuba, l. 90, Janina Skoczyk, l.85 i Mieczysław Kwiatkowski, l. 49. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!