św. Jadwiga

Białogard, 2014-07-20

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: we wtorek - wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w czwartek - wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w piątek - święto św. Jakuba Apostoła; w sobotę - wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

  2. W piątek przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów – w obu naszych kościołach po mszach wieczornych.

  3. Jak co roku przybędą do naszej parafii z Kołobrzegu pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę w następny poniedziałek wieczorem, ok. godz. 19.00 tym razem pod kościół św. Jadwigi. Prosimy o przyjęcie ich na nocleg. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub biura parafialnego, by w ten sposób także mieć swój udział w pielgrzymce. Spotkanie dla tych, którzy chcą pielgrzymować lub w inny sposób włączyć się w tą pielgrzymkę, odbędzie się spotkanie w piątek o godz. 17.00 w parafii pw. NSPJ przy ul. Dąbrowszczaków. Więcej informacji w gablocie.

  4. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z prof. Bogdanem Chazanem oraz artykuł o prawie naturalnym i klauzuli sumienia. Zachęcamy do lektury.

  5. JD: sprzątanie kościoła powierzamy parafianom mieszkającym przy ul. Kołobrzeskiej 37. Bóg zapłać za troskę o piękno naszej świątyni.

  6. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego” dla bardziej potrzebujących. Bóg zapłać za dobre serce, za życzliwość i wszelkie ofiary.

  7. Wszystkim parafianom, a także gościom, wypoczywającym u nas, życzymy udanej niedzieli i wypoczynku.

  8. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Franciszek Bronowicki, l. 73; Marian Piński, l. 75. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!