św. Jadwiga

Białogard, 2016-05-22

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu: we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 2. Nabożeństwa majowe: w kościele św. Jadwigi w dni powszednie o godz.19.30, w czwartki i niedziele o godz. 18.30; w kościele św. Jerzego: w dni powszednie po Mszy św., w czwartki i niedziele o godz. 17.30.

 3. Boże Ciało – procesja Eucharystyczna wyruszy spod kościoła Narodzenia NMP po Mszy św. o godz. 10.00. Dzieci z naszej parafii włączają się w procesję - dziewczynki i chłopcy klas III na tzw. hosannę. Dziewczynki z klas II i młodsze do sypania kwiatów a chłopcy do niesienia poduszek i szarf. Próby od jutra do środy o godz. 17.15 przy kościele NNMP. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane tylko o godz. 9.00 we wszystkich kościołach.

 4. W Boże Ciało, w kościele św. Jadwigi, o godz. 18.00 będzie odprawione nabożeństwo majowe z udziałem księży wyświęconych w 1990 r., kolegów kursowych ks. proboszcza, obchodzących w tym dniu swoją kolejną rocznicę święceń. Zapraszamy do udziału.

 5. W oktawie Bożego Ciała – msze św. z procesjami eucharystycznymi w obu naszych kościołach.

 6. W poniedziałek ks. Michał razem z kapłanami ze swojego roku będą obchodzić swoją
  2. rocznicę święceń kapłańskich w naszej parafii. Msza św. dziękczynna o godz. 18.00 w kościele św. Jerzego. Zapraszamy.

 7. W sobotę Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu z udziałem dzieci z naszej parafii.

 8. W przyszłą niedzielę, od godz. 17.30 w kościele św. Jadwigi kandydaci do bierzmowania będą przeżywać skupienie połączone z uroczystym wyznaniem wiary i obrzędem Effata. Podczas Mszy św. przyjmą z rąk Rodziców pamiątkowe krzyże. Sakramentu bierzmowania udzieli w dniu 31.maja o godz. 17. 00, ks. bp Krzysztof Zadarko.

 9. W sobotę, 11.06. w Kołobrzegu będą miały miejjsce główne uroczystości w naszej diecezji z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Będzie miała także miejsce konsekracja nowego biskupa pomocniczego - ks. Krzysztofa Włodarczyka. Na te uroczystość organizujemy wyjazd autokarem: o godz. 8.30 przy kościele św. Jerzego, ul. Swidwińska, a o 8.45 - spod Intermarche. Cena 20 zł. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Zachęcamy do udziału.

 10. Młodzież z parafii, która pragnie uczestniczyć w ŚDM w dniach 29.07-1.08.2016, prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała.

 11. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu czystości w kościele św. Jadwigi (trwa tam remont wnętrza i elewacji), pod czujnym okiem Pani kościelnej.

 12. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł pt. Na czym polega miłosierdzie? (s.26) a w zakładce diecezjalnej  - kim jest przyszły biskup Krzysztof Włodarczyk? Zachęcamy do lektury.

 13. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszych kościołów w parafii.

 14. Naszym Parafianom i Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.