św. Jadwiga

Białogard, 2015-11-22

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek - wspomn. św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 2. Dziś ostatnia niedziela w Roku Kościelnym i obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po jednej z Mszy św. odmówimy Litanię i Akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za co możemy zyskać odpust zupełny.

 3. Wspominamy dzisiaj św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego. Z tej racji w kościele św. Jerzego podczas Mszy św. o godz. 18.00, nasz chór parafialny będzie uświetniał liturgię. Dziękując naszym organistom i chórowi za ich miłość do śpiewu i posługę w parafii, życzymy opieki św. Patronki.

 4. We wtorek o godz.19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego (przy kościele św. Jadwigi).

 5. W piątek o godz. 19.0 w kościele NSPJ odbędzie się koncert białogardzkiego chóru Bel Canto. Wstęp wolny.

 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Roraty od poniedziałku do piątku: w kościele św. Jadwigi o godz. 17.00; w kościele św. Jerzego – o godz. 18.00.

 7. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, będą do nabycia w naszych kościołach od przyszłej niedzieli.

 8. W „Gościu Niedzielnym” polecamy  artykuł o nawróconych na chrześcijaństwo muzułmanach (s.19-21) oraz o zakonie dominikanów (s.34nn). Gratis  dołączony jest kalendarz z papieżem Franciszkiem.

 9. JD: sprzątanie kościoła powierzamy parafianom mieszkającym przy ul. Malinowskiego 2, kl. I i II (piątek, godz. 18.00). Bóg zapłać za troskę o piękno naszej świątyni.

 10. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary.

 11. Gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia. Solenizantów i Jubilatów  niech Bóg obdarza swoimi łaskami.

 12. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Helena Romańczuk, l. 84 i Kazimierz Rzepecki l. 72. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!