św. Jadwiga

Białogard, 2014-07-27

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy: we wtorek – św. Marty; w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.

 2. Jutro wieczorem przybędą do naszej parafii z Kołobrzegu pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę. Jak co roku – prosimy o przyjęcie ich na nocleg. Chętnych, którzy są gotowi dać dach nad głową pielgrzymom, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii i zapraszamy ich pod kościół św. Jadwigi ok. godz. 19.00.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca: w te dni będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. połączona z modlitwą: w piątek – wynagradzającą NSPJ; w sobotę – wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP. Okazja do spowiedzi: 15 min., a w piątek pół godz. przed mszą św.

 4. Zmiana tajemnic różańcowych w obu naszych kościołach w sobotę po mszach św.

 5. Z posługą sakramentalną do chorych ks. Bogusław uda się: do mieszkających w centrum i na wioskach w piątek, a do mieszkających na os. Olimpijczyków w sobotę od godz. 9.00.

 6. W sobotę, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to tzw. odpust Porcjunkuli, sięgający czasów św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jest nawiedzenie w tym dniu kościoła parafialnego i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, przyjęcie komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do grzechu. Odpust można ofiarować za kogoś ze zmarłych lub za siebie.

 7. W najbliższą sobotę, 2 sierpnia odbędzie się też XXIV Diecezjalna Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską w Koszalinie. Szczegóły na plakatach w gablocie.

 8. Przyszła niedziela - I miesiąca - jest adoracyjna: po każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 9. Nabożeństwo uwielbienia (msza św. i adoracja z uwielbieniem Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie) jutro o godz. 18.00 w Karlinie. Zapraszamy

 10. Dziękujemy ks. dra Andrzejowi Widakowi za 2 tygodniową posługę w naszej parafii i życzymy szczęśliwego powrotu do domu i błogosławieństwa Bożego na dalszą posługę kapłańską.

 11. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o otwarciu się Korei na Boga i na wizytę Papieża oraz o wpływie Matki Teresy na ludzi. Zachęcamy do lektury.

 12. JR: W tygodniu są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.

 13. JD: sprzątanie kościoła powierzamy parafianom mieszkającym przy ul. Polna 6, klatka I. Bóg zapłać za troskę o piękno naszej świątyni.

 14. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary.

 15. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 16. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: Julian Kołaczek, l. 72. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!