św. Jadwiga

Białogard, 2016-04-24

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek: święto św. Marka Ewangelisty; w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

 2. W przyszłą niedzielę – 1.05. – rozpoczynamy nabożeństwa majowe: w kościele św. Jadwigi w dni powszednie o godz.19.30, w czwartki i niedziele o godz. 18.30; w kościele św. Jerzego: w dni powszednie po Mszy św., w czwartki i niedziele o godz. 17.30.

 3. W najbliższą sobotę przez naszą parafię przechodzić będą klerycy naszego Seminarium Duchownego wraz z przełożonymi, w pieszej pielgrzymce do Skrzatusza. I ich imieniu bardzo prosimy o zgłaszanie się chętnych do przyjęcia kogoś z nich na noc z soboty na niedzielę. Dziękujemy bardzo.

 4. Natomiast w niedzielę, 1.05., jak co roku, przechodzić będzie przez naszą parafię grupa pielgrzymów pieszych na Górę Chełmską – ze Świdwina. Prosimy chętnych o przyjęcie pielgrzymów na noc – z niedzieli na poniedziałek. Przewidywane przyjście – godz. 19.00 – przy kościele św. Jerzego. Bardzo prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia pielgrzymów w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 5. Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających z pielgrzymką do Myśliborza (1-3.05) będzie jutro (25.04.) po mszy św. o godz. 18.00 w sali na plebanii. Wyjazd 1.05. o godz. 13.45 spod Intermarche i o 14.00 spod kościoła św. Jerzego.

 6. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in.: artykuł o trudnym dialogu chrześcijaństwa z islamem, motocyklistach u „Czarnej Madonny” i o wydarzeniu eucharystycznym w jednym z kościołów w Legnicy. Zachęcamy lektury.

 7. Obok „Gościa Niedzielnego” wyłożone są – trochę spóźnione – kalendarze ścienne, jako „cegiełki” na Nową Szkołę Ewangelizacji w naszej diecezji. Zachęcamy do zapoznania się i wzięcia do domu.

 8. JD: Sprzątanie kościoła parafialnego powierzamy wiernym mieszkającym przy
  ul. Kołobrzeskiej 35 i 37. Bóg zapłać za troskę o piękno naszego kościoła.

 9. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszych kościołów w parafii, a także te dzisiejsze – po mszach św. – na ofiary wojny na Ukrainie.

 10. Naszym parafianom i wszystkim gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Leokadia Niemczyk, l. 88; Władysława Gątek, l. 79; Mieczysław Szwed, l. 78 i Krystyna Wtorkiewicz, l. 72. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!