św. Jadwiga

Białogard, 2017-07-23

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; we wtorek - święto św. Jakuba, apostoła; w środę -  wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP; w sobotę - wspomnienie św. Marty.

 2. Witamy w naszej parafii ks. dra Andrzeja Widaka z Rzeszowa, ktory, jak co roku, przychodzi nam z pomocą w okresie wakacyjnym. Tym razem będzie u nas do 2.08. Życzymy mu udanego pobytu, a także wypoczynku.

   

 3. We wtorek przypada dzień automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, którym patronuje św. Krzysztof.  Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. W naszych modlitwach pamiętamy również o solenizantach - biskupach pomocniczych: Krzysztofie Zadarko i Krzysztofie Włodarczyku.

 4. Spowiedź w naszych kościołach – pół godziny przed Mszą św.

 5. W okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne jest : w czwartek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 10.00 do 11.00.

 6. Spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę będzie 287.07, w czwartek o godzinie 18.50 w kościele Narodzenia NMP. Przewodnik grupy ks. Tomasz Zabielski - 505 326 472.

 7. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o pięknej Polsce i bracie Alojzym Kosibie, którego proces beatyfikacyjny dobiega już końca. Zachęcamy do lektury.

 8. Komunikat biskupa E. Dajczaka w sprawie zbiórki na odbudowę katedry w Gorzowie.

 9. Bóg zapłać z życzliwość oraz wszelkie ofiary na rzecz naszych kościołów.

 10. Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia oraz dobrego wypoczynku.

 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: Helena Romejko, l. 93. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!