św. Jadwiga

Białogard, 2016-02-07

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę – Popielec i rozpoczęcie Okresu Wielkiego Postu.

 2. W środę popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Również ten dzień rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podejmowania stosownych postanowień.

 3. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane: w kościele św. Jerzego o godz. 8.00 i 18.00; w kościele św. Jadwigi o godz.10.00 i 19.00; w Łęcznie o godz.16.30. Są zaproszeni dodatkowo księża do posługi w konfesjonale.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w obu kościołach o godz. 17.30, w każdy piątek. Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym, w niedziele – kościół św. Jerzego o godz.17.15,  kościół św. Jadwigi o godz.18.15, Łęczno godz. 10.00.

 5. W środę popielcową będzie można zabrać do domu kartoniki na jałmużnę wielkopostną, przeznaczoną w tym roku na pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych.

 6. Światowy Dzień Chorego obchodzony jest w Kościele, w czwartek, 11.02. we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Podczas mszy św. wieczornych nastąpi obrzęd namaszczenia wszystkich chorych, który jest liturgiczną modlitwą Kościoła o uzdrowienie duszy i ciała. Przy tej okazji prosimy o przyniesienie ze sobą karteczki z wypisanym imieniem i nazwiskiem osoby chorej, która przyjmie namaszczenie, by odnotować to w księdze parafialnej.

 7. W najbliższy piątek, 12.02., rozpoczynamy cykl spotkań przygotowujących do małżeństwa. Początek o godz. 19.00, w sali na plebanii. Zapraszamy zainteresowanych.

 8. „Ratuj duszę swoją” – to zachęta i praktyczne porady jak przeżyć czas Wielkiego Postu, w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”. Zachęcamy do lektury.

 9. ks. Michał odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną

      w najbliższą sobotę, 13.02., od godz. 9.00.

 10. Spotkanie sprawozdawcze Akcji Katolickiej będzie miało miejsce

      w poniedziałek, 15.02., po mszy św. o godz. 18.00 w kościele św.

      Jerzego.

 11. W najbliższą niedzielę – II miesiąca – zapraszamy szczególnie dzieci na

      mszę św. do kościoła św. Jadwigi o godz. 12.00.

 12. JD: sprzątanie kościoła powierzamy parafianom mieszkającym przy ul. Polnej 8, kl. I,II,III, IV. Bóg zapłać za troskę o piękno naszej świątyni.

 13. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary. W minionym miesiącu, do kopert i na konto parafialne wpłynęło 5.950 zł. (JR: z całkowitej kwoty 35 tys. zł.  za  ławki, uregulowaliśmy 15 tys. zł.). W przyszłą niedzielę (II miesiąca) taca będzie przeznaczona na zewnętrzne płatności naszej parafii.

 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 15. W minionym tygodniu, do wieczności z naszej parafii odeszła Barbara Zielińska, l. 56. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!