św. Jadwiga

Białogard, 2017-09-24

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w środę - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w czwartek -  wspomnienie św. Wacława, męczennika; w piątek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 2. Witamy dziś w naszej wspólnocie kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Posłuchamy o formacji seminaryjnej i będzie także możliwość wsparcia tej bardzo ważnej instytucji diecezjalnej.

 3. Komunikat biskupa ordynariusza o „różańcu bez granic”. Ulotki z programem tej inicjatywy znajdują się z tyłu kościoła.

 4. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00.

 5. Uroczyste rozpoczęcie XV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białogardzie odbędzie się 2 października 2017 r., w kościele NMP. Po Mszy  św. o godz.18.00, której przewodniczyć  będzie ks. Biskup Krzysztof  Włodarczyk, odbędzie się  spektakl słowno – muzyczny:  „Być dobrym jak chleb”. Wykonawcy: Jerzy Zelnik,  Sylwia Strugińska sopran, Robert Grudzień – organy, Tomasz Chrześcijanek – trąbka. Imprezy towarzyszące od 18 września, to: wystawa w CKISE „Zabytkowe kościółki Pomorza Środkowego i konkurs plastyczny dla dzieci pt.: „ Brat Albert uczy nas dobroci”. Zapraszamy!

 6. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania (dorosłych). Kandydaci mogą zgłaszać się w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będzie 10-lecie kapłaństwa nasz rodak, ks. Paweł Mielnik, obecnie kończący studia doktoranckie w Krakowie. Odprawi msze św.: o godz. 9.00, w kościele św. Jadwigi; o 10.30, w Łęcznie, a o 12.00 – w kościele św. Jerzego. Polecajmy naszego rodaka wdzięcznym modlitwom; prosząc dla niego o wytrwałość, a dla naszej parafii – o nowe powołania.

 8. W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o tym, kto dziś ma decydujący wpływ na to, co oglądają, co czytają i czego słuchają młodzi. Jest też obszerna relacja z ostatnich uroczystości w Skrzatuszu. Zachęcamy do lektury.

 9. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary, także te złożone dzisiaj na wsparcie seminarium duchownego w Koszalinie.

 10. Gościom i parafianom życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Józef Romejko, l. 69, Janina Wiejak, l. 94 i Jan Regdosz, l. 88. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie! Polecajmy też Bogu w modlitwie rodziców Mikołaja Langnera, dziecka zmarłego przed urodzeniem.