św. Jadwiga

Białogard, 2018-10-14

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła; we wtorek  - uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki naszej parafii; w środę - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; w czwartek – święto, św. Łukasza, Ewangelisty; w sobotę – wsp. św. Jana Kantego, prezb.

 2. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św., dziewczęta ze Szkolnego Koła Caritas przy SP5 i SP 1 oraz ministranci będą zbierać do puszek ofiary na Fundację przydzielającą stypendia dla zdolnej, uboższej młodzieży.

 3. Dziś obchodzony jest także Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa oraz życzliwości ludzi.

 4. We wtorek w naszej parafii, z racji Uroczystości patronki, odpust. Msza św. w kościele św. Jadwigi o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. rektor WSD w Koszalinie, Wojciech Wójtowicz.

 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz.12.00 w kościele św. Jadwigi spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przed I Komunią św.

 6. Nabożeństwa różańcowedla dzieci: (od poniedziałku do piątku)  o godz. 16.00, w kościele św. Jadwigi; dla dorosłych: w obu kościołach o godz. 17.30.

 7. W kościołach wyłożone są już karty wypominkowe.

 8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

 9. W czwartek, w kościele św. Jerzego od godz. 17.00 modlitwa uwielbienia a potem nabożeństwo różańcowe prowadzone przez wspólnotę Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy.

 10. W czwartek imieniny obchodzi ks. Łukasz. Msza św. w intencji solenizanta odbędzie się o godz. 18.00, w kościele św. Jerzego. Zapraszamy.

 11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimanzjum
  i I ponadgimnazjalnych w sobotę o godz. 16.00 w sali na plebanii.

 12. W „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek „Habebus Papam” oraz obszerny artykuł z ok. 40.rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Papieża; ponadto wywiad – „Nasi stypendyści są wszędzie” – o działalności Fundacji Nowego Tysiąclecia (s.26nn). Zachęcamy do lektury.

 13. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary, także dzisiaj składane na potrzeby remontów w naszej parafii oraz na „Fundację Nowego Tysiąclecia”, z okazji XVIII Dnia Papieskiego.  

 14. Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom życzymy błogosławionego tygodnia a pracownikom opieki zdrowotnej szczególnego wstawiennictwa Patrona, św. Łukasza. Polecajmy także we wdzięcznej modlitwie wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, z racji ich święta.

 15. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: Piotr Stefańczyk, l. 46. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!

 16.  

  Kurs przedmałżeński

  Jesień 2018 r.

  19.10. godz. 19.00:   Modlitwa - kontaktem z Bogiem i rękojmią wytrwania.                                           Płodność małżeńska.

            godz. 19.50:   Objawienie Boże i jego źródła. Pismo św. o małżeństwie.  

   26.10. godz. 19.00:    Poradnictwo rodzinne

Facebook