św. Jadwiga

Białogard, 2017-02-19

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę – święto katedry św. Piotra Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

  2. Rozpoczynamy cykl bezpośrednio przygotowujący do sakramentu małżeństwa (tzw. kurs przedmałżeński) w ten piątek, 24 lutego o godz. 19.00. Będzie obejmował 6 spotkań. Zapraszamy chętnych.

  3. Komunikat biskupa diecezjalnego w sprawie otwarcia II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

  4. Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (nr 00294/17) została przyznana dotacja na prace ratunkowe przy remoncie dachu kościoła w Łęcznie, w wysokości 220 tys. zł. Dziękujemy za to Bożej Opatrzności oraz tym, którzy włożyli sporo serca i pracy, by to dzieło mogło dojść do skutku, szczególnie p. Stefanowi Słonieckiemu. Całość remontu opiewa na kwotę 680 tys. zł. Wykonawcą będzie firma Gorek Restauro z Warszawy. Miejmy nadzieję, że w przyszłych latach uda się uzyskać brakujące kwoty. O postępie prac będziemy na bieżąco informować. Z naszej strony pozostaje część kosztów (tzw. wkład własny), który dla całości remontu wynosi ok. 30 tys. zł.

  5. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tajemnicy Medjugorie, do której oceny został delegowany przez papieża Franciszka abp Henryk Hoser z Warszawy. Dołączona została także płyta CD z programem pomagającym w rozliczeniu podatku za ubiegły rok. Cena egzemplarza bez zmian.  Zachęcamy do lektury. Przy tej okazji zachęcamy do ofiarowania 1% na Caritas, z przeznaczeniem dla osób starszych. Nr KRS: 0000274950 (odpowiedni plakat znajduje się w gablocie).

  6. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary, także te składane dziś do puszek na „Chleb św. Antoniego”. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na budujące się kościoły w naszej diecezji.

  7. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

  8. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Krystyna Karczewska, l. 66 i Weronika Nowicka, l. 85. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!