św. Jadwiga

Białogard, 2016-07-24

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Jakuba, apostoła; we wtorek -  wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP; w piątek - wspomnienie św. Marty.

 2. Jutro przypada dzień automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, którym patronuje św. Krzysztof.  Po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów. W naszych modlitwach pamiętamy również o solenizantach - biskupach pomocniczych: Krzysztofie Zadarko i Krzysztofie Włodarczyku.

 3. We wtorek, we wspomnienie Rodziców NMP, przeżywać będziemy dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom

 4. Od wtorku rozpoczynają się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Naszą modlitwą otaczamy młodzież z naszej parafii i ks. Michała, udających się na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

 5. Spowiedź w naszych kościołach – pół godziny przed Mszą św.

 6. W okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne jest : w czwartek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 10.00 do 11.00.

 7. 1.       Spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę będzie 28.07, w czwartek o godzinie 18.40 w kościele Narodzenia NMP. Przewodnik grupy ks. Tomasz Zabielski - 505 326 472

  Tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania w ramach tzw. Grupy Złotej. Zasady Złotej Grupy są następujące: zapisują się do niej osoby, które zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów od 1 do 13 sierpnia. Przy zapisie osoby te mogą zostawić kartkę z intencjami, które będą odczytywane na pielgrzymim szlaku. Zapisy w zakrystii.

 8. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuły: plan wizyty papieża Franciszka w Polsce – dołączony jest plakat Ojca świętego, którym można przyozdobić okno; w cyklu wakacyjnym – Miasto świętych – o sanktuariach Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach (s.70-73). Zachęcamy do lektury.

 9. Bóg zapłać za:  hojność, dobre serce, życzliwość oraz wszelkie ofiary na rzecz naszych kościołów.

 10. Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia oraz dobrego wypoczynku.