św. Jadwiga

Białogard, 2021-02-21

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1.  

  W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w obu kościołach o godz. 17.30 - w każdy piątek; Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym - w niedziele: kościół św. Jerzego - o godz. 17.15,  kościół św. Jadwigi - o godz. 18.15, Łęczno – przed Mszą św., o godz. 10.30. Te nabożeństwa są powiązane z uzyskaniem odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami. 

 3. Klasy siódme – w dalszym ciągu prosimy o odebranie deklaracji o woli przystąpienia do sakramentu bierzmowania, w zakrystii lub biurze parafialnym, i wypełnienie ich przez rodziców.

 4. Przyszła niedziela, jak co roku, jest poświęcona dziełu misyjnemu, które prowadzi Kościół na całym świecie (w tym: ok. 1900 misjonarzy i misjonarek z Polski, w prawie 100 krajach). Po mszach św. będzie zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny.

 5. Spotkania formacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., odbędą się w tym tygodniu, według następującego planu:

  - w kościele św. Jadwigi: SP 5: kl. A  - w poniedziałek, o godz.17.30; kl. B - we wtorek,  o godz.17.30.

  - w kościele św. Jerzego: SP 1 kl. A oraz SP 4w poniedziałek, o godz.17.00; kl. Bwe wtorek, o godz. 17.00; kl. Cw środę, o godz. 17.00.

  - w Łęcznie  - w przyszłą niedzielę, 28.02., po Mszy św. o godz. 10.30.

 6. We wtorek, 23.02..03., w kościele NSPJ, o godz. 19.00, odbędzie się męski różaniec.

 7. Możliwość spowiedzi św. – w każdy dzień, pół godz. przed mszą św.

 8. Biuro parafialne czynne o zwykłych porach; w innym czasie – prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 9. W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu, godzinę przed mszami wieczornymi.

 10. Ofiary na dekoracje do Bożego grobu można składać do skarbonek z tyłu kościoła.

 11. Caritas prowadzi zbiórkę jałmużny wielkopostnej. Kartonowe skarbonki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Są także paschaliki wielkanocne, na obrzęd światła w Wielką Sobotę, w cenie 5 zł.

 12. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy wielkopostną drogę z duchowym przewodnikiem, którym będzie ks. Franciszek Blachnicki.  Zapraszamy do lektury.

 13. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary, także dziś składane na „Chleb św. Antoniego”, z przeznaczeniem, m.in., na utrzymanie syryjskiej rodziny w Aleppo.  

 14. Wszystkim życzymy głębokiego przeżycia czasu Wielkiego Postu, oraz błogosławionego i bezpiecznego tygodnia.

 15. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: Jan Czyszkowski, l. 87. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!

Facebook